Grudzień to czas przygotowań do najpiękniejszych świąt w roku. Bardzo pracowity, ale i pełen atrakcji był ten miesiąc w Zespole Oświatowym w Borowiu. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Choinka misia Anatola” w wykonaniu aktorów ze studia teatralnego ART-RE z Krakowa. Pamiętając o tym, że do Mikołaja trzeba napisać list, wzięły się do pracy. Efektem były rysunki wymarzonych prezentów, które zostały przez dzieci wysłane podczas wizyty w urzędzie pocztowym. 6 grudnia najmłodszych uczniów odwiedził św. Mikołaj, który obdarował wszystkich prezentami i w żadnej z klas nie zostawił rózgi.

 Święta Bożego Narodzenia to okres, kiedy chętniej angażujemy się w pomoc. Dzieci z przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami włączyli się w akcję zbierania produktów żywnościowych, zabawek i słodyczy. Wspólnie przygotowano wiele „Szlachetnych paczek”, które przekazano najbardziej potrzebującym z gminy Borowie. W całej placówce przez wiele dni pachniało piernikami wypiekanymi przez dzieci wspólnie z nauczycielami, co stało się ciekawą lekcją kulinarną , ale i wspaniałą zabawą. Dekoracje świąteczne powstawały nie tylko w kuchni, ale także w pracowni komputerowej, gdzie gimnazjaliści podczas warsztatów na drukarce 3D wykonali choinki, gwiazdki a nawet szopkę. W świetlicy natomiast pieczono pierniki, wyczarowano ozdoby gipsowe, bombki, aniołki.

 Magię świąt odczuwało się przede wszystkim podczas jasełek w wykonaniu drugoklasistów i chóru „Orchidea”. Szkolne przygotowania do świąt zakończono przekazaniem przez harcerzy Betlejemskiego Światełka Pokoju, które towarzyszyło uczniom w trakcie spotkań wigilijnych z wychowawcami.