IV  REGIONALNY  FESTIWAL

PIOSENKI  RELIGIJNEJ  W  GARWOLINIE

30  maj  2006r.

 

    Tradycją naszej szkoły stały się coroczne wyjazdy na Regionalny Festiwal Piosenki Religijnej w Garwolinie. Celem Festiwalu jest między innymi promowanie chrześcijańskiego systemu wartości, propagowanie piosenki religijnej jako formy ewangelizacji i jedności, integracja środowiska młodzieży chrześcijańskiej poprzez wspólną pracę, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów oraz wzajemne poznanie się uczestników i wymiana doświadczeń między zespołami.

Tegoroczni organizatorzy Festiwalu to: Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego WSPÓLNOTA POWIATOWA, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Garwolinie, Katolickie Stowarzyszenie MORIA.

    W tym roku już po raz czwarty uczniowie zespołu wokalno- muzycznego "SŁONECZKA" (39 osób) postanowili sprawdzić swoje umiejętności muzyczne podczas IV Regionalnego Festiwalu Piosenki Religijnej w Garwolinie. Swoje możliwości postanowiła również sprawdzić jako solistka uczennica klasy VI- ANNA SIWEK. Przygotowania do Festiwalu rozpoczęliśmy miesiąc wcześniej pod kierunkiem Pani Bożeny Lipińskiej oraz Pani Dyrektor Agnieszki Bany. Podczas długich, niekończących się prób i ćwiczeń emisyjnych głosu przygotowywaliśmy dwa wymagane do zaśpiewania podczas przesłuchań utwory:

1. " Niech mówią, że to nie jest miłość" z Oratorium Piotra Rubika w hołdzie Janowi Pawłowi II.

2. " Uwielbiajcie Pana" - kanon dwugłosowy.

Nasza solistka również przygotowywała dwa utwory:

1. " Historia "

2. " Pieśń o Bogu ukrytym "

 

Pod kierunkiem naszych opiekunów ćwiczyła również nasza starsza koleżanka z klasy I gimnazjum - KAROLINA WITEK.

Przygotowywała ona utwory:

1. " Skała "

2. " Puk, Puk Panie to ja "

 

30.V. 2006r.- dzień przesłuchań. Z bijącym sercem oczekiwaliśmy na swój występ. Oceny dokonywało składające się z zawodowych muzyków Jury. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, tym bardziej, że znaleźliśmy się w tej samej kategorii co schole, które zawsze reprezentowały wysoki poziom. Występ zarówno naszej solistki jak i zespołu mogliśmy zaliczyć do udanych.

 

 Spośród kilkunastu zespołów do Koncertu Finałowego Jury wybrało 4 zespoły w tym nasz- "Słoneczka", oraz naszą solistkę Annę Siwek. W kategorii gimnazjów i liceów zakwalifikowała się również Karolina Witek. Radość była ogromna.

Finał IV Regionalnego Festiwalu Piosenki Religijnej w Garwolinie odbył się 4.VI. 2006r.

Każdy z finalistów miał tym razem do zaprezentowania jedną piosenkę.

Wyniki ogłoszono na koniec Koncertu Finałowego. Jury ogłosiło:

- I miejsce w kategorii zespoły powyżej 10 osób- zespół wokalno- muzyczny

" Słoneczka" ze Szkoły Podstawowej w Borowiu.

 

-I miejsce w kategorii soliści klas IV- VI- Anna Siwek ze Szkoły

 Podstawowej w Borowiu.

-III miejsce w kategorii soliści szkół gimnazjalnych i średnich - Karolina Witek z Publicznego Gimnazjum w Borowiu.

 

Tego szczęścia i radości nie da się wyrazić słowami. Powtórzyliśmy sukcesy z przed roku. Nasze wysiłki i starania zostały zauważone i docenione.

Nagrodą dla zespołu  było wysokiej klasy kino domowe, które wzbogaci sprzęt audiowizualny w naszej szkole oraz statuetka, która powiększy naszą kolekcję. Każdy uczestnik otrzymał dyplom.

Natomiast nagrodą dla naszej solistki ANI SIWEK było kino domowe, statuetka oraz bezpłatne lekcje wokalu w Szkole Muzycznej I stopnia w Garwolinie.

Karolina Witek otrzymała kino domowe i dyplom.

Ponadto otrzymaliśmy płyty z piosenkami wszystkich finalistów na których możecie posłuchać również naszego wykonania utworów.

Jeśli chcesz nas posłuchać kliknij na link:

Ania Siwek                       Karolina Witek                  "Słoneczka"

Wręczenie dyplomów i nagród na apelu szkolnym.

 

Opracowanie:

Bożena Lipińska, Agnieszka Bany